Zafer Yolları – Paths of Glory izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.4 IMDB Puanı 39 Görüntülenme

Zafer Yolları – Paths of Glory izle

(1957)

Yönetmen:

Stanley Kubrick

Oyuncular:

Kirk Douglas, Ralph Meeker, Adolphe Menjou
Zafer yolları izle , zafer yolları altyazılı izle , zafer yolları hd izle , zafer yolları full izle , Paths of Glory izle . Gelelim konumuza : Birinci Dünya Savaşı'ndaki siperlerdeki savaşın beyhudeliği ve ironisi, Fransız ordusunda bir birlik komutanı olarak, adamlarının isyanıyla uğraşmak zorunda kalır ve gücünün bir kısmı imkansız bir saldırıda ateş altında kaldıktan sonra zafer peşinde koşan bir general olarak gösterilir.Stanley Kubrick çekmiş olduğu harika filmlerden sadece biri.
Yönetmen koltuğunda Stanley Kubrick oturmakta.1957 yılında sinemalarda oynadı.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Zafer yolları izle , zafer yolları altyazılı izle , zafer yolları hd izle , zafer yolları full izle , Paths of Glory izle . Gelelim konumuza : Bir düşman pozisyonuna saldırmayı reddeden general, askerleri korkaklıkla suçlar ve komutanları onları savunmak zorundadır. Yönetmen koltuğunda Stanley Kubrick oturmakta.Uluslararası film ve dizi puanlama sitesi imdb 8.4 puan aldı.Zafer Yolları, savaşın insan hayatı üzerindeki etkilerini anlatıyor. Birinci Dünya Savaşı kaos ortamanın içerisinde Fransız generali Broulard, General Mireau’ya Almanların yönetimindeki Ant tepesinin ne pahasına olursa olsun ele geçirilmesi emrini verir.. General Mireau, askerlerinin hayatını tehlikeye atan bir ölüm yürüyüşü niteliğindeki bu görevi şahsi çıkarları uğruna kabul eder. Görev süresince hiçbir şey beklendiği gibi gitmez ve birliğin başarısızlığa uğrayacağı kesinleşir. Bu noktadan sonra Mireau’nun mevki ve rütbe için tehlikeye attığı bu askerler üzerinden oynadığı kirli oyunlar ve insanlık dışı eylemler, savaşın kaotik ortamı içerisinde insan hayatının ucuzluğunu ortaya koyar. Stanley Kubrick’in gerçekçi başyapıtı uzunca bir süre çeşitli ülkeler tarafından sansüre uğramış, gösterimi yasaklanmıştır.
  Filmin Avrupa’da gösterimi tartışmalı olmuştur. Orduda görevde bulunan ve emekli askerler Fransız askerlerinin filmde gösteriliş şeklini protesto etmişlerdir. Film Fransa’da yasaklanmamış ancak filmin Avrupa’da dağıtımını üstlenen United Artists firmasına filmi dağıtmaması için yoğun baskı yapılmıştır. Bunun sonucunda film Fransa’da ilk kez 1975 yılında gösterilebilmiştir. Film yayınlandıktan sonra iki yıl boyunca Almanya’da yasaklanmıştır. Film İspanya’da da Francisco Franco yönetimince savaş karşıtı olduğu için yasaklanmış ve ancak 1986 yılında gösterilebilmiştir.
  Türkiye'de film ilk kez 1977 yılında TRT’de gösterilmiş, filmde Albay Dax’ın saldırıyı milliyetçilik yaparak savunan General Mireau’ya söylediği Milliyetçilik alçakların son sığınağıdır sözü nedeniyle filmin gösterilmesi için öneri veren, dublajını yapan personel dahil olmak üzere filmin yayına hazırlanmasında görev alan personel hakkında savcılık soruşturması açılmış ancak filmin gösterimi engellenememiştir.
  Uygulanan bu sansürlerin etkisiyle film eleştirmenler tarafından yönetmenin en önemli eserlerinden birisi olarak değerlendirilse de önemli hiçbir ödül almamıştır.

  Diğer Adları:

  Paths of Glory

  Yayın Tarihi:

  25 Aralık 1957

  Senaryo:

  Stanley Kubrick, Calder Willingham, Jim Thompson

  Ödüller:

  7 ödül & 4 Adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?